Гарантія на акумуляторні батареї

    Для кожного, хто продає акумуляторні батареї найбільш неприємним моментом є звернення клієнта із скаргами на те, що акумулятор ще на гарантії, а він не крутить, не заводить зранку, погано крутить і т.д.  У цій статті ми хотіли б торкнутися теми, що таке гарантія на акумулятор, які її умови , як вона відбувається і для чого вона власне є. Хочемо зазначити, що всі ці принципи і умови є універсальними для всіх продавців батарей і можуть відрізнятися лише несуттєвими нюансами.

НАЙВАЖЛИВІШЕ: АБСОЛЮТНО ВСІ ВИРОБНИКИ ДАЮТЬ ГАРАНТІЮ ЛИШЕ НА ЗАВОДСЬКИЙ ДЕФЕКТ І НЕ ДАЮТЬ ГАРАНТІЮ НА ТЕ, ЩО ПРОТЯГОМ ГАРАНТІЙНОГО ТЕРМІНУ БАТАРЕЯ ЗАВЖДИ ЗАВЕДЕ ВАШ АВТОМОБІЛЬ.

Що це означає? Якщо акумулятор на гарантії і він не заводить автомобіль, зовсім не обовязково, що його автоматично замінять на новий. Сервісному центру необхідно в процесі перевірки визначити яка причина скарги, чи це заводський чи експлуатаційний дефект. Абсолютно у всіх, які б вони не були відомими і надійними, акумуляторів існує певний відсоток заводського браку. Топ виробники, наприклад, по легковій групі декларуть його в межах 0,5%. По вантажній групі він дещо ( а часом і зовсім не дещо) більший. Це означає що з 200 придбаних акумуляторів протягом гарантійного терміну ( в основному це 24 місяці) 1 батарея попадеться із дефектом, допущеним у процесі виробництва. Найбільш розповсюджених заводських дефектів є лише 2:
- коротке замикання банки
- обрив
Розглянемо детальніше кожен з них

Коротке замикання банки 

Кожен 12ти вольтовий стартерний акумулятор складається з 6ти 2вольтових акумуляторів, які з'єднані між собою. (прийнято називати банкою акумулятора). Кожна банка складається з блоку додатніх і відємних пластин, які заізольовані між собою спеціальними конвертами-сепараторами.

В процесі виробництва буває, що пластина гострим краєм прориває сепаратор, або сам по собі сепаратор був із дефектом, у наслідок цього додатня і від'ємна пластини коротять між собою. При короткій банці в теплу пору року ще можливий запуск двигуна, але він є дуже затруднений. Основні симптоми:
-низька щільність електроліту в цій банці у порівнянні з іншими
-банка не кипить під час заряду
-банка кипить під час перевірки під навантаженням
-під навантаженням вольтаж падає і потім починає потрохи рости


Обрив електричного ланцюга 


Блок пластин в одній банці зєднується з блоком пластин в сусідній банці за допомогою спеціальних з'єднань. Буває, що під час виготовлення ці з'єднання не сплавляються в одне ціле, а лише трохи прихватуються ( так звана холодна пайка). Через навантаження стартовими струмами ці місця можуть розплавитися і в наслідок цього утворитись обрив. Основні симптоми:
-акумулятор не бере струму під час заряджання
-при нормальній густині електроліту вольтаж під навантаженням падає практично до нуля.
Слід зазначити, що заводські дефекти проявляють себе або зразу, або впродовж перших 12 місяців експлуатації. Тобто гарантія 12-24 місяців повністю перекриває потребу в заміні через заводський дефект. Деякі недобросовісні виробники чи продавці батарей дають гарантію на акумулятори 3-5 років. Слід розуміти, що це не більше ніж маркетинговий хід для збільшення продаж конкретного бренду. Ніхто не буде міняти батарею по гарантії через 3 роки, навіть якщо у вас 5-річна гарантія прописана у гарантійному талоні. Після проведення експертизи скоріше за все буде заключення, що акумулятор просто зношений або експлуатувався неправильно.


Експлуатаційні дефекти акумуляторних батарей


Під цим розуміється, що акумулятор не заводить автомобіль, але вини заводу виробника у цьому немає і відповідно він не підлягає гарантійній заміні. Найчастіше у сервісний центр звертаються із розрядженими батареями

Розряджений акумулятор 

Розряджений акумулятор не є заводським дефектом. Для того, щоб заводився автомобіль, акумулятор необхідно підтримувати в зарядженому стані. Існує декілька причин, чому батарея сідає на машині.
- високий струм споживання- при виключеному двигуні працюють різноманітні споживачі, які відповідно садять акумулятор. Звичайна сигналізація за деякий час простою автомобіля може розрядити акумулятор практично повністю. Також буває, що не вимикаються різноманітні лампочки, чи некоректно поставлене додаткове обладнання, то що..
- недостатня зарядка від генератора ( акумулятор не підзаряджається в процесі їзди ) . Також може бути через встановлення додаткового нештатного обладнання, на забезпечення енергією якого генератор просто не розрахований.
- поїздки на невеликі відстані ( при справному генераторі акумулятор не встигає відновити цю енергію, яку затратив на запуск двигуна , з кожною короткою поїздкою стає все більш розрядженим, поки стане не в стані прокрутити стартер).
-сукупність всіх цих факторів.
Розряджений акумулятор для подальшої експлуатації необхідно зарядити зарядним пристроєм дома, або на сервісному центрі і постаратися знайти причини, які спричинили до цього. Якщо ж акумулятор довго знаходиться в розрядженому стані, на пластинах утворюється сульфат свинцю ( сульфатація батареї), акумулятор практично перестає брати заряд і не відновлюється до попереднього стану.
Наступний за частотою експлуатаційний дефект це осипання активної маси.

Осипання активної маси

Конструктивно пластина акумулятора складається з основи (решітки) на яку намазується спеціальна паста ( активна маса). В процесі експлуатації, а також внаслідок перевантажень активна маса потрохи починає опливати з решітки, через це акумулятор починає втрачати свою ємність (наприклад через 5 років екслуатації через осипання акумулятор 62а/г має 65% ємності і реально це вже не 62а/г а 40а/г). Осипання активної маси це основний фактор старіння акумуляторної батареї. Симптоми: електроліт робиться непрозорим, з коричневим забарвленням, акумулятор швидко заряджається і розряджається.

приклад акумуляторної пластини з напівоплившою активною масою

 

Причини осипання активної маси:
-перезаряд від генератора
-розряджання надвисокими струмами ( несправність стартеру)
-процес натурального зношення пластин внаслідок інтенсивної експлуатації ( наприклад на автомобілях таксі)
слід сказати, що жоден виробник акумуляторних батарей не признає осипання активної маси за заводський дефект і якщо це стається у продовж гарантійного терміну, з імовірністю 99% причина полягає в неналежній експлуатації.
Існують ще різноманітні причини як для гарантійної заміни ( наприклад акумулятор тече з під кришки), так і для відмови у гарантійній заміні ( наприклад вибух акумулятора при нормальних електричних показниках, будь які механічні пошкодження корпусу чи клем і т.д.) Зі всіма цими моментами можна докладно ознаймитися у гарантійному талоні нашому, чи будь якого іншого продавця. Всі вони містять приблизно однакову інформацію.
 Для уникнення непорозумінь усім нашим клієнтам ми рекомендуємо при нагоді 2 рази в рік заїжджати до нас на Зелену 105 ,для контрольної перевірки акумулятора і коректності роботи генератора. Крім того, при рекламаційному зверненні ми завжди стараємось поставити на ваш автомобіль тимчасовий акумулятор на час перевірки вашого, для цього у нас існує спеціальний підмінний фонд, що є не надто розповсюдженим серед інших продавців.

Якщо у вас виникнуть додаткові питання з приводу гарантії, або потреба купити акумулятор Львів , ви завжди можете звернутися до нас, і ми постараємось кваліфіковано відповісти на них. 


Відділ акумуляторів:

вул. Зелена, 105

0 800 300 884

akb@urk.ua

 

📝